Dlaczego seks jest zdrowy ?

Dlaczego seks jest zdrowy ?

Wiedzieliście, że seks nie tylko jest zdrowy dla naszego serca, mózgu, ale też zapobiega rakowi prostaty zwiększa odporność na choroby ? Dziś przedstawię Wam kilka ciekawostek na temat korzyści z seksu, o których nawet Wam się nie śniło. Zaczynamy!

Seks zmniejsza ryzyko chorób serca aż o 45 %. Dzieje się tak dlatego, że podczas stosunku zwiększa się przepływ przez naczynia wieńcowe odżywiające serce oraz zmniejsza się lepkość krwi. Warunek jest jeden: trzeba kochać się co najmniej trzy razy w tygodniu.

Dzięki hormonom takim jak oksytocyna wzmacnia się nasze poczucie więzi z partnerem, zmniejsza się stres, dzięki endorfinie zaś odczuwamy rozkosz.

Endorfina jest kuzynką morfiny, która jest silnym środkiem przeciwbólowym i narkotykiem. Dzięki niej seks staje się również lekiem na ból . Kiedy usłyszymy następnym razem „Kochanie dziś nie, bo boli mnie głowa”, należy odpowiedzieć „Kochanie właśnie dziś tak, DLATEGO, że boli Cię głowa” ! I problem rozwiązuje się sam .

To nie wszystko. Badania naukowe udowodniły, że mężczyźni mający co najmniej 21 wytrysków w miesiącu zmniejszają swoje szanse na raka prostaty o 15%.

Istnieją doniesienia naukowe, że regularny seks poprawia nasz sen, ale też wzmacnia koncentrację i pamięć, może pomóc w regulacji cyklu miesięcznego oraz zmniejszyć trądzik młodzieńczy.

Do tej całej beczki miodu należy dołożyć niestety łyżkę dziegciu.

Otóż seks to również zagrożenie chorobami wenerycznymi takimi jak kiła, HIV, wirusowe zapalenie wątroby typu B i C oraz wirus HPV.

Z tym ostatnim łączy się też smutne odkrycie naukowe, które mówi o tym, że wirus HPV powoduje raka szyjki macicy, a u kobiet regularnie uprawiających seks ryzyko tego nowotworu może wzrosnąć nawet siedmiokrotnie.

To wszystko sprowadza nas do wniosku, że najlepiej kochać się ze stałym partnerem, któremu ufamy.

Back to Top